Projektowanie wnętrz, spróbuj z architektem

Projektowanie wnętrz, spróbuj z architektem

Dlaczego aranżacja wnętrz jest tak cenionym produktem na rynku? Z usług projektantów wnętrz korzystają już nie tylko instytucje i duże firmy, ale również osoby prywatne.

Mieszkaj modnie
Są tacy, dla których pierwsze skrzypce gra wygoda i funkcjonalność oraz tacy, dla których dużo bardziej istotne są względy estetyczne. Jedni i drudzy, mogą mniej lub bardziej orientować się w zakresie tego, czego oczekują finalnie w swoich domach, ale rzadko kiedy znają bieżące trendy i wiedzą, co w architekturze „piszczy”.
Projektant wnętrz nie tylko ma kierunkowe wykształcenie, kursy i szkolenia, które stanowią potwierdzenie jego umiejętności, posiada doświadczenie i ma zwykle na koncie szereg przeprowadzonych z sukcesem projektów, ale również wie, jakimi trendami rządzi się aktualnie branża wystroju wnętrz. Śledzi modę, branżowe katalogi, uczestniczy w wydarzeniach – targach i prezentacjach nowości, wie, gdzie przyłożyć ucho, aby dowiedzieć się, jakie technologie wybiegły naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i co aktualnie jest na szczycie aranżacyjnych list przebojów. Wie co wybrać, żeby wnętrze spełniało funkcjonalne potrzeby inwestora, będąc przy tym estetyczną i modną wizytówką właścicieli.

Trendy i funkcjonalność
Wykorzystanie nowości i technologicznych nowinek, to również ukłon w kierunku komfortu użytkowego. Architekt wnętrz musi jedynie poznać oczekiwania, wówczas inwestor może być pewien, że zostaną one uwzględnione w projekcie.
Sztuka projektowania wnętrz łączy bowiem w sobie wiele elementów i tylko ich harmonijne połączenie pozwala uzyskać efekt idealny. Począwszy od układu pomieszczenia, użytych kolorów, mebli i dodatków, przez tricki, które pozwalają uzyskać zamierzone efekty i innowacyjne pomysły, które mogą znacząco poprawić codzienną wygodę użytkową każdego z domowników.
Trudno oczekiwać od laika (inwestora) wiedzy, na którą projektant wnętrz pracuje latami. Wszak nie bez przyczyny popularność i zapotrzebowanie na takie usługi nieustannie rośnie.

Inwestycja na lata
Koszty związane z korzystaniem z takich usług, mogą wydawać się czasem nieproporcjonalnie wysokie. Z czego wynikają?
Zakładając, że usługa opiera się na samej tylko aranżacji wnętrza, które już istnieje (z pominięciem etapu projektowania w czasie budowy), to wciąż wieloetapowy projekt. Architekt wnętrz na wstępie bada potrzeby inwestora – analizuje je, znajdując elementy krytyczne, o które należy zadbać w pierwszej kolejności. Następnie, dobiera środki do celu, które pozwalają go jak najsprawniej osiągnąć. Tworzy wizualizacje, które pozwalają inwestorowi zobaczyć efekt końcowy jeszcze przed dokonaniem zakupu – z możliwością wdrażania zmian bez ponoszenia wysokich kosztów. Dobiera kolejno wszystkie elementy wystroju, na które składają się wybory dużych elementów i drobiazgów. A na koniec nadzoruje realizację projektu, dbając o to, żeby wszystko wyglądało tak, jak założył na wstępie inwestor. Dzięki pracy projektanta wnętrz, dom wygląda dokładnie tak, jak powinien. A dokonana zwykle raz na wiele lat inwestycja, zawsze okazuje się trafiona.